fbpx

NOVECOŠANA

Written by

Published on

Introduction

Novecošana ir neizbēgama dzīves daļa, kas skar ikvienu cilvēku. Tā ir dabiska ķermeņa procesa daļa, kas notiek laika gaitā, kad organisma šūnas kļūst mazāk aktīvas un efektīvas. Šis process noved pie dažādām izmaiņām, tostarp arī ādas novecošanas pazīmēm.

Defektu uzkrāšanās molekulārajā līmenī pakāpeniski noved pie ārējo izskata izmaiņām, piemēram, plankumiem, grumbiņām un paplašinātiem asinsvadiem uz sejas. Bet viss, ko mēs ēdam vai neēdam, dzeram vai nedzeram, ietekmē mūsu ādas izskatu un veselību. Tāpēc ir svarīgi pievērst uzmanību savai uzturam un dzīvesveidam, lai aizsargātu savu ādu novecošanas pazīmēm.

  • No 25 gadu vecuma sākumā palēninās ādas raga slāņa šūnu atjaunošanās. Samazinās kolagēna un elastīna veidošanās ātrums, kas nozīmē, ka āda kļūst mazāk elastīga, un zem acīm sāk veidoties smalkas grumbiņas. Tāpēc no šī vecuma ir svarīgi sākt pievērst uzmanību savai ādas veselībai un sākt izmantot piemērotus ādas kopšanas līdzekļus.
  • No 35-50 gadu vecuma novecošanās kļūst pamanāmāka. Āda bieži kļūst plānāka, sausāka, notiek sejas kontūru deformācija, un pasliktinās ādas spēja noturēt mitrumu. Šajā periodā uzkrājas bojātais kolagēns un elastīns, samazinās hialuronskābes daudzums un palēninās šūnu atjaunošanās. Šīs izmaiņas var novērot uz sejas, kur parādās plankumi, grumbiņas un paplašināti asinsvadi.
  • Pēc 50 gadu vecuma ādu ietekmē menopauzes tuvošanās (vai esamība), un hormonālais fons izteikti mainās. Tas var novest pie vēl lielākas grumbu veidošanās, un āda var kļūt vēl plānāka un izskatīties “vīsta”. Dermas un epidermas biezums samazinās, un var rasties sausuma un niezes sajūta. Lai palīdzētu saglabāt ādas elastību un mitrumu, var izmantot mitrinošus līdzekļus un uzturēt pareizu mitruma līmeni ādā.
  • Kad cilvēks sasniedz 70 gadu vecumu un vēlāk, āda jau ir pieredzējusi daudzas izmaiņas. Sabiezējis raga slānis un zemi atrodas ādas taukaudi, kas piešķir ādai dzeltenīgu nokrāsu. Elastības samazināšanās un grumbu veidošanās kļūst vēl ievērojamāka, un var parādīties rievas. Tomēr, pat ja mēs nevaram novērst vecuma izmaiņas, ir svarīgi uzturēt pareizu ādas kopšanas režīmu, lai palīdzētu saglabāt veselīgu un mirdzošu ādu.

Interested in training?

For now, beauty care trainings are provided both in person and online. If you are interested in learning ES Beauty Lab’s licensed program training, please contact me by filling out the form or logging in on Whats App, Telegram or FB.