fbpx

PIENS

Written by

Published on

Piens ir viens no visbiežāk lietotajiem pārtikas produktiem, taču dažiem cilvēkiem tas var izraisīt gremošanas un zarnu trakta problēmas.

Veikalā nopērkamais piens (homogenizēts un pasterizēts) var izraisīt zarnu problēmas visā pasaulē. Daudziem cilvēkiem pēc piena produktu lietošanas uzturā var rasties vēdera pietūkums, meteorisms, caureja, sāpes vēderā un ādas problēmas. Bieži vien piena lietošana ir saistīta arī ar palielinātu elpceļu gļotu ražošanu un uzņēmību pret sinusītu.

Dažiem cilvēkiem pilnīga atteikšanās no piena var palīdzēt atgūties no hroniskas sinusa infekcijas, jo iekaisuma cikls ir īpaši izplatīts cilvēkiem, kuri neapzināti cieš no paaugstinātas jutības pret pienu, īpaši A1 pienu. Pieaugot piena patēriņam, pieaug arī slēpts iekaisums un oksidatīvais stresses organismā. Tas nozīmē, ka organisms ātrāk uzņem dažādas slimības. Piena produktu īpašības mainās atkarībā no tā izcelsmes. Bieži vien tiek lietoti termini A1 piens un A2 piens.

Piena olbaltumvielas atšķir A2 pienu no A1 pienu. A2 piens izraisa ievērojami mazāk veselības problēmu, savukārt A1 piena olbaltumvielas ir saistītas ar sirds slimībām un zarnu iekaisuma veidošanos. Pētījums un sistemātiska analīze, kas publicēta 2017. gadā, norāda, ka A1 pienu izraisītus zarnu simptomus izraisa beta-kazeīns. Saskaņā ar šo novērojumu, izvēle par pienu bez laktozes vien nepalīdz, pat ja ir konstatēta laktozes nepanesamība. Turklāt A1 piena olbaltumvielas nereti izraisa aizcietejumus.

Lai uzlabotu jūsu stāvokli, ieteicams rīkoties šādi:

  • Ja ciešat no kuņģa darbības traucējumiem, vispirms pilnībā izņemiet no uztura piena produktus.
  • Pēc mēneša varat izmēģināt kazas un aitas pienu (A2 piens), kā arī ilgi nogatavinātu parmezāna sieru (vairāk nekā 2 gadu nogatavošanās), kas dažiem var būt piemērots.
  • Ja simptomi nav klātesoši, varat izmēģināt nākamos raudzētos organiskos piena produktus.
  • Labi piena nesaturoši kalcija avoti ir zivju zupa un buljons, kaulu buljons, tumši zaļi dārzeņi un garšaugi, jūras veltes, jūraszāles un mežrozītes.

Ja vēlaties, lai jūsu uzturs būtu daudzveidīgāks un garšīgāks, ieteicams izmantot uztura projektu, kas palīdzēs jums gatavot garšīgas maltītes arī bez piena produktiem.

Interested in training?

For now, beauty care trainings are provided both in person and online. If you are interested in learning ES Beauty Lab’s licensed program training, please contact me by filling out the form or logging in on Whats App, Telegram or FB.