fbpx

CANDIDA

Written by

Published on

Candida ir rauga vai sēnīšu veids, kas dzīvo cilvēka organismā. Sēnīte parasti pastāv nelielos daudzumos ādā, mutes iekšpusē, makstī un zarnās. Patiesībā viņai var būt nepieciešama loma mūsu ķermeņa mikrobiomā, kas palīdz regulēt mūsu veselību un imunitāti. Parasti baktērijas, kas dzīvo uz ķermeņa un organismā, apvienojumā ar imūnsistēmu, palīdz kontrolēt Candida populācijas. Tomēr daži faktori var izraisīt šīs sēnes nekontrolējamu vairošanos, kā rezultātā rodas Candida infekcija, ko sauc par “kandidozi”.

Kandidoze ir viena no visizplatītākajām un noturīgākajām sēnīšu infekcijām. Tomēr tā bieži netiek diagnosticēta, un lielākā daļa cilvēku pat neapzinās, ka to ir inficējušies. Ja Candida infekcija netiek ārstēta, tā var izraisīt vairākas veselības problēmas, piemēram: nogurumu, baltu pārklājumu uz mēles vai vaigiem, kas sauc par “mutes piena sēnīti”, ēdiena izraisītu tieksmi, gremošanas problēmas, piemēram, gāzes, vēdera uzpūšanos, aizcietējumus, caureju un slikta dūšu, ādas izsitumus, ādas un nagu sēnīšu infekcijas, iekaisumus, locītavu sāpes, biežas galvassāpes, zobu griešanu, atkārtotas dzimumorgānu vai urīnceļu slimības un sinusa infekcijas. Tādēļ ir svarīgi uzmanīt savu veselību un ārstēt Candida infekcijas, ja tās tiek konstatētas.

Interested in training?

For now, beauty care trainings are provided both in person and online. If you are interested in learning ES Beauty Lab’s licensed program training, please contact me by filling out the form or logging in on Whats App, Telegram or FB.