fbpx

CELULĪTS

Written by

Published on

Celulīts nešķiro – tas ir gan slaidajām, gan apaļajām, gan sportiskajām, gan dīkajām.

Apelsīna miziņai līdzīgas ādas veidošanos ietekmē aptuveni 30 cēloņi, no kuriem viens no galvenajiem ir ģenētika.

Nozīmīga ir arī mūsu klimata josla (Baltijas sievietēm raksturīgs ādas ļenganums), uzturs, šķidruma patēriņš, dzīvesveids, atsevišķu medikamentu lietošana, hormonālas izmaiņas organismā, kā arī dažādas endokrinoloģiskas saslimšanas, venozās attecēšanas traucējumi u. c. Lai cīnītos ar celulītu, ir svarīgi pievērst uzmanību gan fiziskajam aktivitātei, gan uzturam. Regulāra treniņu veikšana, kas ietver kardio un muskuļu treniņu kombināciju, palīdzēs uzlabot asinsriti un vielmaiņu, kas ir ļoti svarīgi, lai novērstu celulīta veidošanos. Turklāt, pareizs uzturs, kas satur pietiekami daudz augu proteīnu, šķiedrvielu, vitamīnu un minerālu, palīdzēs samazināt tauku uzkrāšanos un uzlabot ādas elastību.

Turklāt, fiziskās procedūras, piemēram, masāža, ietekmē tauku šūnas, uzlabo asinsriti un palīdz izvadīt toksīnus no organisma. Turklāt, dažādi kosmētikas līdzekļi, piemēram, krēmi un losjoni, kas satur dabiskas sastāvdaļas, piemēram, kofeīnu un retinolu, var palīdzēt uzlabot ādas izskatu un samazināt celulīta veidošanos.

Kāpēc parādās celulīts?

Celulīts veidojas tad, kad zemādas saistaudi kļūst vāji un deformējas. To visbiežāk izraisa tas, ka nevajadzīgās vielas un toksīni netiek pienācīgi izvadīti no organisma. Tādējādi tauki uzkrājas, sāk veidot mezglus un sablīvējumus, kas top redzami kā nepievilcīgi zemādas veidojumi.

Celulīts ir viltīgs – tas nesteidzīgi pārņem mūsu organismu, kad esam ilgāku laiku atstājuši novārtā rūpes par sevi un savu ķermeni.

Celulīta attīstību var sekmēt:

  • mazkustīgs dzīvesveids;
  • nepareizs uzturs;
  • hormonālie traucējumi;
  • iedzimtība;
  • stresa ietekme

Noslēgumā ir jāatzīmē, ka, lai arī celulīta ārstēšana var būt grūta un ilgstoša, tā nav neiespējama. Pareizs dzīvesveids un uzmanība savam ķermenim var palīdzēt novērst celulīta veidošanos un samazināt tā izskatu. Atcerieties, ka katrs cilvēks ir unikāls, un jums var būt nepieciešami atsevišķi pasākumi, lai sasniegtu vēlamo rezultātu. Svarīgi ir arī pievērst uzmanību tam, kā jūs jūtaties savā ādā, nevis tikai tam, kā tas izskatās.

Interested in training?

For now, beauty care trainings are provided both in person and online. If you are interested in learning ES Beauty Lab’s licensed program training, please contact me by filling out the form or logging in on Whats App, Telegram or FB.