fbpx

CINKS

Written by

Published on

Cinks ir nozīmīgs elements imunitātes veidošanā un iekaisumu dziedināšanā, kā arī ļoti svarīgs faktors smadzeņu disfunkcijas novēršanā.

Cinks veicina labāku barības sagremošanu un gremošanas procesa norisi, kā arī palīdz novērst pārtikas radītās alerģijas, kas ir viens no galvenajiem iekaisuma cēloņiem. Tāpat cinks ir nepieciešams dopamīna hidroksilāzes enzīmam, kas palīdz sintezēt laimes hormonu noradrenalīnu no dopamīna. Cinka trūkums organismā var saistīties arī ar depresijas attīstību.

Lai nodrošinātu savam organismam pietiekamu cinka daudzumu, var ēst ķirbju sēklas un lietot cinka uztura bagātinātājus.

Turklāt, cinks ir svarīgs antioksidants, kas aizsargā organismu no brīvo radikāļu negatīvās ietekmes un var palīdzēt samazināt slimību risku. Tas arī ir svarīgs faktors veselīgu matu un nagu augšanā, kā arī palīdz uzturēt normālu testosterona līmeni organismā.

Tā kā cinka trūkums var būt saistīts ar vairākām veselības problēmām, ieteicams iekļaut cinka bagātinātus pārtikas produktus ikdienas uzturā, piemēram, gaļu, zivis, sēnes un lēcas.

Interested in training?

For now, beauty care trainings are provided both in person and online. If you are interested in learning ES Beauty Lab’s licensed program training, please contact me by filling out the form or logging in on Whats App, Telegram or FB.