fbpx

ĒŠANA UN APETĪTE

Written by

Published on

Ja jūtat izsalkumu pat pēc tam, kad jau šķietami esat paēduši, tas var būt dēļ minerālu un vitamīnu trūkuma organismā, nevis kaloriju trūkuma.

Pieminot piemēru, varat apēst šokolādes salmiņu un iedzert latte, kas kaloriju ziņā būs līdzīgs kā labs ēdiens, bet tomēr joprojām nejūtaties paēdis. Tā ir sevis mānīšana, ka tas nav nekas, ka tas ir mazs, bet sajūta, ka esi paēdis, nav ilgstoša.

Pirmkārt, padomājiet, kāpēc izvēlaties šāda veida maltīti.

Lai pabarotu emocijas? Lai ietaupītu laiku?

Bieži vien tieši šie iemesli noved pie neveselīgiem “ēšanas paradumiem”. Es ieteiktu padomāt par pietiekamu olbaltumvielu devu organismā, kas radīs sajūtu pilnīguma fiziskā līmenī.

Otrs iemesls, kāpēc pēc maltītes nejūtaties paēduši (pat ja tā ir bijusi pilnvērtīga pēc uzturvērtības) – organisms nespēj uzņemt tās uzturvielas no pārtikas, kas nepieciešamas stresa mazināšanai.

Kāpēc? Jo barība nevar dot cilvēkam nepieciešamo no ēdiena, ja cilvēks neprot pieņemt dzīves doto. Tas, kas mums nepieciešams no ēdiena, tā arī dod. Bet bieži vien mēs ēdam, lai mazinātu stresu, nomierinātos, jo mums ir garlaicīgi utt. Šajā gadījumā uzturs nesniegs piepildījumu un var iedzīvoties kompulsīvā ēšanā, kad ēd pat tad, kad fiziski ir jau slikti, vairs nav vietas, bet apmierinājums garīgā plānā joprojām nav!

Interested in training?

For now, beauty care trainings are provided both in person and online. If you are interested in learning ES Beauty Lab’s licensed program training, please contact me by filling out the form or logging in on Whats App, Telegram or FB.