fbpx

KAFIJA

Written by

Published on

Rīts nav sācies, ja neesmu izbaudījusi savu kafijas krūzīti.

Bet kā ir ar kafijas plusiem un mīnusiem?

Kafija, vairākas stundas pēc tās lietošanas, paaugstina adrenalīna hormonu organismā, tas ir pozitīvi, jo paliekam rīcībspējīgākas un aktīvākas! Tas ir arī enerģijas avots. Kafija satur antioksidantus, kas izvada brīvos radikāļus no organisma, kā arī dažādas minerālvielas.

Saprātīgā daudzumā kafija paaugstina prāta un fiziskās spējas.

Tomēr nav ieteicama cilvēkiem, kas jūtas trauksmaini, nervozi vai piedzīvo panikas lēkmes.

Kafiju neiesaka dzert pēc 16:00, jo tā paaugstina stresa hormonu kortizolu, un pat, ja nejūti to kā miega traucēkli, organismā stress joprojām var radīties.

Kafiju nedzer tukšā dūšā, jo tas var kairināt kuņģi.

Kafiju neiesaka dzert kopā ar maltīti, jo tā aizkavē vitamīnu un minerālu sintēzi. Baudi to 1-1,5h pēc ēšanas.

Bulletproof kafija, kas tiek pagatavota ar MCT eļļu (vai kokosriekstu eļļu + ghee sviestu), nepaaugstina insulīna līmeni asinīs un nekairina zarnu traktu. Dzerot to, brokastis varētu atlikt uz vairākām stundām.

Kādā vecumā vajadzētu sākt apmeklēt kosmetologu?

Jebkurā vecumā, ja jums ir jebkādas ādas problēmas, piemēram, akne, sausums, ādas kairinājums, pigmentācija vai citas problēmas. Ja jūs nesen pamanījāt pirmās ādas izmaiņas, piemēram, pirmās grumbas vai pigmentācijas plankumi, kosmetologs var palīdzēt jums novērst tos vai palēnināt to progresu.

Ja vēlaties preventīvi parūpēties par savu ādu un palutināt sevi, kosmetologu apmeklēšana var būt lielisks veids, kā to darīt. Kosmetologs var palīdzēt jums izvēlēties pareizos ādas kopšanas produktus un procedūras, kas atbilst jūsu individuālajām vajadzībām un palīdzēs saglabāt jūsu ādu veselīgu un skaistu.

Ja jūs vēlaties sākt preventīvi rūpēties par savu ādu, iesaku sākt no aptuveni 25 gadu vecuma, kad parasti sāk parādīties pirmās grumbas un citi vecuma izmaiņu pazīmes. Tomēr, ja jums ir jebkādas ādas problēmas jebkurā citā vecumā, jūs varat sākt apmeklēt kosmetologu jebkurā laikā.

Galvenais ir tas, ka nekad nav par vēlu vai par agru sākt rūpēties par savu ādu. Kosmetologs var palīdzēt jums atrisināt esošās problēmas un novērst jaunas. Regulāra kosmetologa apmeklēšana var palīdzēt saglabāt jūsu ādu veselīgu un skaistu ilgtermiņā.

Kāpēc neiesaku pašrocīgi spaidīt pumpas?

Ja jūs spiežat pumpas pašrocīgi, jūs riskējat ienest infekciju un radīt lielākas problēmas nekā bija iepriekš. Spiediens var izplatīt infekciju uz citām ādas vietām un izraisīt vairākas pūtītes, nevis tikai vienu. Turklāt, izspiežot pumpu, tauku dziedzera atvere tiek deformēta, kas var atstāt pigmenta plankumus un pat rētas uz jūsu ādas. Tāpēc, labākais variants ir izvairīties no pumpu spiešanas un aizstāt to ar citiem risinājumiem.

Ja jums ir pūtītes vai citas ādas problēmas, uzklāt pretiekaisuma līdzekli, piemēram, pH formula Spot On, var būt labs risinājums, lai samazinātu iekaisumu. Tomēr, lai novērstu turpmākas problēmas un saglabātu ādu veselīgu, regulāra kosmetologa apmeklēšana ir svarīga. Kosmetologs var palīdzēt jums izvēlēties pareizos ādas kopšanas produktus un procedūras, kas atbilst jūsu individuālajām vajadzībām un palīdzēs saglabāt jūsu ādu veselīgu un skaistu ilgtermiņā.

Tātad, lai izvairītos no turpmākām problēmām un saglabātu veselīgu un skaistu ādu, izvairieties no pašrocīgas pumpu spiešanas un konsultējieties ar profesionāliem kosmetologiem, kas palīdzēs jums atrisināt jūsu ādas problēmas.

Cik bieži jāapmeklē speciālists?

Atbilde uz šo jautājumu ir individuāla, jo katram cilvēkam var būt atšķirīgi ādas problēmu apjomi un stāvoklis. Tomēr, ja strādājat ar problemātisku ādu, iesaku veikt kursveida procedūras, kuras parasti tiek ieteiktas speciālista. Piemēram, kombinētās skābes, ultraskaņas tīrīšana, dažādi pīlingi un citi līdzīgi veidi. Šādā gadījumā, biežums var būt apmēram 1 reizi katrā 2-3 nedēļās. Taču, ja jums nav izteiktu ādas problēmu, tad parasti pietiek ar 1 apmeklējumu mēnesī. Atcerieties, ka regulāri apmeklējot speciālistu un veicot nepieciešamās procedūras, jūs varat saglabāt savu ādu veselīgu un skaistu ilgtermiņā.

Interested in training?

For now, beauty care trainings are provided both in person and online. If you are interested in learning ES Beauty Lab’s licensed program training, please contact me by filling out the form or logging in on Whats App, Telegram or FB.