fbpx

MENSTRUĀLAIS CIKLS

Written by

Published on

Menstruālais cikls var tikt salīdzināts ar simfoniju, kur galvenajā lomā ir endokrīnā sistēma, kā diriģents, un hipotalāms, hipofīze un dzimumdziedzeri, kā mūziķi. Šie orgāni un dziedzeri mijiedarbojas, izmantojot sarežģītu hormonālo regulācijas sistēmu, ko sauc par hipotalāma-hipofīzes-virsnieru asi, lai kontrolētu menstruālo ciklu.

Hipotalāma neironi izdala gonadotropīnu atbrīvojošo hormonu un peptīdu, kas iedarbojas uz hipofīzes šūnām. Tā rezultātā gan vīriešiem, gan sievietēm rodas divi hormoni, FSH un LH, kas tiek atbrīvoti asinsritē. Sievietēm šie hormoni iedarbojas uz olnīcām, stimulējot ovulāciju un veicinot estrogēna un progesterona atbrīvošanos, kas kontrolē menstruālo ciklu.

Lai gan menstruālais cikls var būt sarežģīts, tas ir svarīgs sievietes veselības stāvoklim. Saprotot cikla fizioloģiju un hormonālo regulāciju, sievietes varēs labāk izprast savu ķermeni un kontrolēt savu reproduktīvo veselību.

Kas izraisa hormonālo disbalansu:

  • stresa ietekme
  • nepiemērots uzturs
  • nekopta dzīvesveida ieradumi

Galvenās hormonu analīzes, ko veikt, lai pārbaudītu hormonus:

  • Luteinizējošais hormons (LH)
  • Folikulu stimulējošais hormons (FSH)
  • Estrogēni (E1, E2, E3)
  • Progesterons
  • Dzimumhormonu saistošais globulīns (SHBG)
  • Testosterons
  • Dehidroepiandrosterons (DHEA)

Pigmentācijas gadījumā – parasti nepieciešams vairāki seansi, kas tiek veikti ik pēc 2-3 nedēļām līdz brūcei, pigmentācijai vai plankumiem uz ādas. Nepieciešamo sesiju skaits var atšķirties atkarībā no pigmentācijas veida un tā intensitātes.

Atrofisko rētu gadījumā – ārstēšana parasti tiek veikta ar rētu punktveida apstrādi, kas ietver kolagēna vai citu vielu injicēšanu zem ādas, lai izlīdzinātu rētas. Nepieciešamo sesiju skaits un to biežums var atšķirties atkarībā no rētas veida un tās dziļuma.

Izstiepumu (striju) gadījumā – ārstēšana parasti tiek veikta ar dažiem sesijām, kas tiek veiktas katru nedēļu vai ik pēc 10 dienām, atkarībā no individuālajiem apstākļiem. Nepieciešamo sesiju skaits var atšķirties atkarībā no striju smaguma un tā, cik sen tās ir.

Aknes gadījumā – parasti nepieciešami vairākas sesijas, kas tiek veikti katru nedēļu vai ik pēc 10 dienām. Nepieciešamo sesiju skaits var atšķirties atkarībā no aknes smaguma un tās izplatības uz ādas.

Ļenganas ādas gadījumā – parasti nepieciešami vairākas sesijas, kas tiek veikti katru nedēļu vai ik pēc 10 dienām. Nepieciešamo sesiju skaits var atšķirties atkarībā no ādas stāvokļa un nepieciešamības.

Fotonovecošanās pazīmju gadījumā – parasti tiek veikti vairāki seansi, kas tiek veikti katru nedēļu vai ik pēc 10 dienām. Nepieciešamo sesiju skaits var atšķirties atkarībā no individuālajiem apstākļiem un ādas stāvokļa.

Kā bez injekcijām veiktā biorevitalizācija – parasti tiek veikts kurss, kas sastāv no vairākiem sesijām, kas tiek veiktas katru nedēļu vai ik pēc 10 dienām. Nepieciešamo sesiju skaits var atšķirties atkarībā no individuālajiem apstākļiem un ādas stāv.

Interested in training?

For now, beauty care trainings are provided both in person and online. If you are interested in learning ES Beauty Lab’s licensed program training, please contact me by filling out the form or logging in on Whats App, Telegram or FB.