fbpx

SAUSA ĀDA

Written by

Published on

Sausa āda ir raksturīga ar to, ka tā ir plāna, gluda un matēta, bet poras pārsvarā nav redzamas. Turklāt, sausai ādai nepatīk ūdens un ziepes, kas var radīt diskomforta sajūtas, un bieži vien mēdz iekaist un var būt lobīšanās. Pēc 30 gadu vecuma var sākt pamanīt kapilāru tīklu, un var veidoties sīkās krunciņas. Turklāt, sausai ādai ir paaugstināts jutīgums pret eksogēniem faktoriem, piemēram, sauli, vēju un piesārņotu gaiss. Arī stress var ietekmēt sausas ādas stāvokli. Asinsrites palēnināšanās dēļ var veidoties kuperoze vai teleangitāze, un tauku trūkuma izraisīts sausums pārsvarā parādās no 45 gadu vecuma.

Lai uzturētu sausu ādu veselīgu un skaistu, ir svarīgi ievērot pareizu ādas kopšanas režīmu un uzturu. Ieteicams izvēlēties krēmveida mazgāšanas līdzekli, nevis gēlveida, piemēram, pH EXFO. Turklāt, ir svarīgi nodrošināt savam organismam pietiekamu omega-3/6/9 taukskābju, E vitamīna, Q 10 antioksidanta un kvalitatīva kolagēna devu. Svarīgi iemācīties pareizi plānot uzturu, izvairoties no stingrām diētām, vienveidīga uztura, vitamīnu, minerālu un ūdens trūkuma, kas var pasliktināt sausas ādas stāvokli.

Interested in training?

For now, beauty care trainings are provided both in person and online. If you are interested in learning ES Beauty Lab’s licensed program training, please contact me by filling out the form or logging in on Whats App, Telegram or FB.