fbpx

UZTURS UN ĀDA

Written by

Published on

Uzturs un ādas stāvoklis ir savstarpēji saistītas lietas. Parunāsim par to, kā uzturs var ietekmēt ādas stāvokli. Uzturs un ādas stāvoklis ir cieši saistīti, jo uzturs ietekmē organismu un tā funkcijas, tostarp arī ādas veselību. Uzturā esošie vitamīni, minerālvielas, tauki un ogļhidrāti spēj ietekmēt ādas elastību, mitruma līmeni, krāsu un tās kopējo stāvokli.

Piemēram, B vitamīni, C vitamīns un cinks var uzlabot ādas stāvokli, savukārt, taukaini un pārāk sāļi ēdieni, kā arī pārstrādāti produkti var pasliktināt tās izskatu. Turklāt, liekais svars un nelīdzsvarota uzturs var veicināt hormonālas izmaiņas organismā, kas var izraisīt aknes un citu ādas problēmu rašanos. Tādēļ, lai saglabātu veselīgu ādu, ir svarīgi ne tikai rūpēties par ārējo kopšanu, bet arī uzmanīgi izvēlēties un pielāgot uzturu.

Ja vēlies novērst melnos punktus un komedonus, atceries, ka tie parādās, kad uzturā uzņem pārāk daudz pārstrādātu produktu un ātro ogļhidrātu, kas ietekmē testosterona līmeni organismā.

Acne ir viena no galvenajām problēmām, kas rodas no neveselīga uztura, kā arī citiem iekšējiem faktoriem, piemēram, stresu, miega trūkumu un fiziskās aktivitātes trūkumu. Tomēr arī pareiza ādas kopšana ir būtiska, lai uzturētu veselīgu ādu.

Lai uzturētu ādu tīru un atjaunotu tās pH līmeni, ir svarīgi to attīrīt ar atbilstošu līdzekli katru rītu un vakaru. Tomēr atceries, ka micelārais ūdens nav toniks, tāpēc seju vēl jānomazgā ar ūdeni un jālieto toniks, kas atjaunos ādas pH līmeni.

Lai nodrošinātu labu uzturu ādai, izvēlies krēmus un serumus, kas atbilst tās vajadzībām. Piemēram, C vitamīna serums no pH formulas ir lielisks izvēles variantā saulītes sezonā, un neaizmirsti par saules aizsardzības krēmu, lai pasargātu ādu no kaitīgajiem saules stariem.

Vakarā, pirms gulētiešanas, atkal atceries attīrīt ādu un lietot ārstējošus krēmus, ja vēlies uzlabot problemātisku ādu. Ir arī daudz speciālu krēmu, kas var palīdzēt atjaunot ādas stāvokli, piemēram, AC krēms aknēm, MELA krēms pret pigmentāciju, AGE krēms pret novecošanu, CR krēms pret rozāciju un kuperozi, kā arī POST krēms, kas uzlabo ādas stāvokli.

Lai uzturētu ādu tīru un svaigu, ieteicams aptuveni 1-2 reizes nedēļā attīrīt to dziļāk. Dermabrāzijas krēms var būt lielisks risinājums visu ādas tipiem.

Kopumā, lai uzturētu veselīgu un skaistu ādu, ir svarīgi gan ievērot sabalansētu uzturu, gan arī pareizi rūpēties par ādas tīrību un mitrumu. Tāpat ir vērts ievērot individuālās vajadzības un izvēlēties atbilstošus ādas kopšanas produktus un procedūras. Ja Tev ir problēmas ar ādas stāvokli, ir ieteicams konsultēties ar speciālistu, lai saņemtu padomu un palīdzību. Lai saglabātu skaistu un veselu ādu, nepieciešama regulāra un rūpīga kopšana, gan no ārējām, gan no iekšējām pusēm.

Interested in training?

For now, beauty care trainings are provided both in person and online. If you are interested in learning ES Beauty Lab’s licensed program training, please contact me by filling out the form or logging in on Whats App, Telegram or FB.